s
main menu
>

Dzięki automatycznym systemom nawadniania trawniki dłużej będą cieszyć oko


Wielu z nas marzy o domu z dużym, zielonym i ukwieconym ogrodem, w którym latem można znaleźć przyjemne orzeźwienie, jesienią delektować oczy grą kolorów, a wiosną cieszyć się budzącą do życia przyrodą. O każdej porze roku ogrody bardzo się przydają. Stanowią oazę spokoju i pozwalają na jakiś czas uciec przed zgiełkiem otaczającego świata.

Ważnym szczegółem ogrodów są ich murawy, czyli soczysta, równiutko i krótko przystrzyżona trawa. żeby murawy były w zadowalającej stylu, należy je pielęgnować, w tym również nawadniać. Systematyczne podlewanie jest bardzo żmudnym zajęciem. Ażeby za znacznie się nie przemęczać, jednakże móc cieszyć ładną trawą, wymyślono różne systemy nawadniania. Opłaci się o nie zadbać jeszcze przed posianiem trawy. Odmiennie użyteczne będzie zrywanie trawnika, co wymaga nadzwyczaj dużo skrupulatności i bez fachowej ekipy się nie obejdzie.

Nawadnianie ogrodu jest bardzo istotne zwłaszcza wiosną i latem, gdy ostre słońce może wysuszyć ziemię i pozbawić źdźbeł wody. Automatyczne systemy nawadniania zapobiegają takim przypadkom. Można je zaprogramować, by włączały się w określone dni i wskazanej godzinie (np. w poniedziałek, środa i piątek wcześnie rano albo wieczorem, żeby nie spalić nagrzanych słońcem roślin).

Strefa reklamy: