s
main menu
>

Kiedy trawniki i wszystko co zielone zapada w zimowy sen


No ale skoro już ta zima sama w sobie jest taka zła, to może warto jednak nie dać jej zdobyć aż takiego dużego łupu na jaki może sobie pozwolić? Dlatego też trzeba przygotować swój ogród odpowiednio na przyjście wielkich mrozów oraz śniegu. Oczywiście nie da się zabezpieczyć takich części jak trawniki, ale wszelką inna roślinność i owszem.

Najbardziej popularnymi osłonami są oczywiście te ze słomy. Pojawiają się nawet w utworach literackich i przybierają dość demonicznie ukazane postaci. Mowa oczywiście o chochole. Chochoł wykorzystywany jest do zabezpieczania tych najbardziej delikatnych okazów rosnących w ogrodzie. Otula się nim róże oraz inne kwiaty wieloletnie. Na trawniki bynajmniej się nie sprawdza.

Jeśli idzie natomiast o same trawniki to na pewno trzeba pamiętać o tym, by ich nie kosić za bardzo na zimę. Zbyt mocno przystrzyżony trawnik może spowodować jego przemarznięcie . Im trawa dłuższa, tym lepszą ochronę sobie zapewni podczas zimy, otulając sama siebie pod warstwą śniegu. Potem tylko, wraz z nastaniem wiosny trzeba pamiętać o jej szybkim wykoszeniu i oczyszczeniu z pozostałości jesieni. Bo w przeciwnym razie rozpoczną się procesy gnilne i będzie to źle wyglądać.

Strefa reklamy: