s
main menu
>

Żywopłoty, które mogą okalać nasze trawniki


Żywopłoty cieszą się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli ogrodów. Świetnie się prezentują, okalają trawniki i są bardzo praktyczne i znacznie lepiej komponują się z ogrodami niż zwykłe metalowe ogrodzenia. Decydując się na założenie żywopłotu we własnym ogrodzie, warto pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad.

Korzyści, które wynikają z zastąpienia zwykłego ogrodzenia żywopłotem jest całe mnóstwo. Przede wszystkim zapewni nam on znacznie większą intymność, niż nawet najszczelniejsze ogrodzenie.

Żywopłoty skutecznie chronią nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Nie da się ukryć, że wypoczynek pod obstrzałem ich spojrzeń nie jest zbyt komfortowy, szczególnie jeśli nasze trawniki są dobrze widoczne z ulicy.

Żywopłoty osłaniają nasze ogrody i trawniki również przed ruchem ulicznym. Stanowią skuteczną zasłonę przed spalinami i hałasem, które skutecznie uprzykrzają nam wypoczynek nawet w najbardziej zadbanym ogrodzie.

Musimy jednak liczyć się z tym, że żywopłoty nie wyrastają z dnia na dzień. Im szybciej pomyślimy o tym, by je zasadzić, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się gęstym, naturalnym ogrodzeniem.

Duże znaczenie ma tu właściwy dobór roślin, z których wykonamy nas żywopłot. Możliwości jest całe mnóstwo, należy jednak mieć na uwadze, że przy doborze roślin nie powinniśmy kierować się wyłącznie ich walorami estetycznymi czy własnymi upodobaniami. Duże znaczenie ma też szybkość wzrostu i przystosowanie danych roślin do rozwoju w konkretnych warunkach.

Założenie żywopłotu to dopiero pierwszy krok do sukcesu. Niemal równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli się nam cieszyć pięknym żywopłotem przez dłuższy czas. Należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie strzyżenie żywopłotu, które nada mu pożądany kształt i będzie sprzyjało jego zagęszczaniu w miarę upływu czasu.

Strefa reklamy: