Wielka widowania

Na przekór krytykom i opinii publicznej telenowele cieszą się dużą popularnością. Pierwsze emitowana w polskiej telewizji telenowele miały dużą oglądalność. Sprawiło to, że coraz więcej telenowel było emitowane na polskich kanałach. Jest to efekt dobrego marketingu firm produkujących telenowele.

Większość to produkcje amerykańskiej wytwórni Telemundo, która od jakiegoś czasu jest wyprzedza w rankingach przez znaną i przodującą od lat meksykańską Televisę. Wbrew pozorom są to profesjonalne przedsięwzięcia. Specjalnie na poczet telenoweli budowane są specjalne miasteczka. Udział w niektórych scena bierze duża ilość statystów. Sprawia to, że latynoskie seriale są na wysokim poziomie. Często budżet przekracza kilka milionów dolarów, w przeciwieństwie do polskich seriali, główni aktorzy zarabiają nawet kilka tysięcy dolarów za odcinek.

Tak wielkie zaangażowanie zwraca się, gdy serial wchodzi na ekrany telewizorów. Na całym świecie ma on milionową oglądalność. Świadczy o tym również fakt, że w „dalekiej” Polsce wiele telenowel jest jednymi z najczęściej oglądanych programów. Najpopularniejsze telenowele często są w pierwszej 10, a niektóre odcinki nawet na pierwszym miejscu w rankingu oglądalność w stacji, która go nadaje. Właściciele stacji telewizyjnych wiedzą, że telenowele to gwarancja dużej oglądalności. Dlatego też stale pojawiają się nowe produkcje. Większość z tych seriali to prawdziwe hity nie tylko w naszym kraju. Można powiedzieć, że wbrew krytyce telenowele na dobre wpisały się w ramówki wielu telewizji.

Comments are Closed

© 2023: Fenomen telenoweli | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress